جوجه کباب خانگی فوق العاده + طرز تهیه

جوجه کباب

جوجه کباب‌های لذیذ و بی نظیر ایرانی

هر منطقه‌ی جغرافیایی دارای غذاهای متفاوت و محلی مخصوص به خودش است. این غذاها با چاشنی‌ها و دستور پخت‌های مخصوص همان منطقه پخته می‌شوند. برای مثال اکثر غذاهای شمالی با سیر درست می‌شود. در واقع سیر یک چاشنی ثابت برای مزه دادن به غذاهای شمالی است. اما همانطور که می‌دانید جوجه کباب و کباب کوبیده و دیگر انواع کباب‌ها در همه نقاط طرفداران زیادی دارد. درمورد جوجه کباب، هرکسی بنابر ذائقه خاص خودش کباب‌ها را مزه دار می‌کند. در ادامه در مورد نوع گوشت مورد استفاده شده و اینکه چگونه طبخ کنیم و جوجه کباب را در چه موادی بخوابانیم صحبت می‌کنیم. ممکن است مواد کلی برای درست کردن جوجه کباب رستورانی و حتی جوجه کباب خانگی لذیذ یکسان باشد. اما قطعا طرز تهیه آن در همه جا یکسان نیست.

مطالب ارائه شده در این مقاله عبارتند از:

 • مواد مورد نیاز برای تهیه جوجه کباب خانگی
 • انتخاب بهترین گوشت برای تهیه جوجه کباب بدون استخوان:
 • طرز تهیه جوجه کباب خانگی فوق العاده و ایرانی همراه با نکات طلایی
 • ادویه‌های مورد استفاده برای مزه دار کردن جوجه کباب
 • چگونگی به سیخ کشیدن جوجه‌ها برای پختن جوجه کباب
 • طرز تهیه جوجه کباب ترش و دلپذیر
 • طرز تهیه جوجه کباب تابه‌ای
 • ارائه بهترین جوجه کباب تبریز در رستوران باختر
 • تجربه خوردن بهترین جوجه کباب رستورانی

مواد مورد نیاز برای تهیه جوجه کباب خانگی

همانطور که می‌دانید جوجه کباب با استفاده از روش‌های مختلفی پخته می‌شود. اما معمولا همه آنها مواد اولیه یکسانی دارند. در ادامه شما را با مواد اولیه مورد نیاز برای تهیه جوجه کباب خانگی آشنا می‌کنیم.

زعفران ساییده شده
پیاز بزرگ (۱ عدد)
مرغ بدون استخوان ( ۱.۵ کیلوگرم)
ماست (یک پیمانه)
نمک (یک قاشق چایخوری)
فلفل سیاه (نصف قاشق چایخوری)
ماست (یک پیمانه)
سیر (دو الی سه حبه)
روغن زیتون (دو الی سه قاشق چایخوری)
آبلیموی تازه (دو قاشق غذاخوری)
دارچین (یک چهارم قاشق چایخوری)

عکس جوجه کباب فوق العاده

انتخاب بهترین گوشت برای تهیه جوجه کباب بدون استخوان

همه ما می‌دانیم که گوشت مرغ گوشت مورد نیاز برای تهیه جوجه کباب است. اما مسئله اصلی این است که اندازه مرغ اهمیت زیادی دارد. بهترین مرغ برای تهیه جوجه کباب مرغ یک و نیم کیلوگرمی است. مرغ‌های با اندازه‌ی بزرگ معمولا گوشت سفت تری دارند. البته مرغ‌های کوچکتر هم دارای استخوان بیشتری هستند که برای تهیه جوجه کباب مناسب نیستند. اگر تمایلی به وجود استخوان در جوجه کباب خود ندارید، تنها از سینه مرغ استفاده کنید. سینه مرغ را جدا کنید. سپس فیله آن را برش دهید. قسمت اصلی و نرم گوشت سینه مرغ را بر روی تخته گوشت بگذارید. با چاقویی تیز و برنده و با دقت به صورت افقی برش‌های به عرض نیم سانتی متر ایجاد کنید. ایجاد کمی ضربه با پشت چاقو به گوشت، باعث ایجاد بافتی نرم می‌شود. با این روش جوجه کباب بدون استخوان همانند جوجه کباب رستورانی لذیذ را تجربه خواهید کرد.

طرز تهیه جوجه کباب خانگی فوق العاده و ایرانی همراه با نکات طلایی 

همانطور که می‌دانید جوجه کباب از غذاهای مقوی و بسیار لذیذ است. جوجه کباب با ذائقه بیشتر افراد سازگار است. این غذا در مسافرت‌ها و روزهای تعطیل بسیار دلچسب می‌شود به همین خاطر طرفداران بسیاری دارد. حتما برای شما هم پیش آمده است که هوس کنید جوجه کباب رستورانی را در یک رستوران مجلل و معتبر میل کنید. از حق نگذریم رستوران باختر تبریز، دارای جوجه کباب‌های فوق‌العاده لذیذ و خوشمزه است. چاشنی‌های مورد استفاده شده و مواد اولیه باکیفیت برای خوشمزه شدن این جوجه کباب‌ها بسیار اهمیت دارند.  توجه داشته باشید که پیازهای استفاده شده برای مزه دار کردن جوجه کباب، باید به صورت نگینی خرد شوند. زیرا اگر پیازها پوره‌ای و یا رنده شوند به جوجه‌ها می‌چسبند. در نتیجه در زمانی که روی حرارت قرار می‌گیرند، خیلی زود می‌سوزند. در این صورت ممکن است شما به اشتباه تصور کنید که جوجه‌ها حسابی پخته‌اند.

نکته‌ی اساسی در مورد آبلیمو ونمک

نکته‌ی قابل توجه دیگر این است که آبلیمو و نمک را به صورت مستقیم بر جوجه‌ها نزنید. زیرا آبلیمو و نمک بر جوجه‌ها نفوذ می‌کنند و باعث سفت شدن گوشت می‌شوند. در مرحله‌ی اول سطح گوشت را با روغن مایع بپوشانید. سپس جوجه‌ها را در مخلوط آبلیمو و نمک قرار دهید. با این کار هم از سفت شدن گوشت جلوگیری می‌شود و هم جوجه‌ها حسابی طعم‌دار می‌شوند.

ادویه‌های مورد استفاده برای مزه دار کردن جوجه کباب:

ادویه در طعم و مزه‌ی جوجه کباب تاثیر زیادی دارد. همانطور که می‌دانید مرغ به تنهایی بوی ناخوشایندی دارد. قطعا با مزه دار کردن مرغ با آبلیمو زعفران این بوی بد تا حدودی از بین می‌رود. اما با اضافه کردن ادویه جات به مرغ، طعم بهتری به جوجه‌ها خواهید داد. پودر پیاز، پودر سیر، فلفل سیاه از انواع ادویه‌های مناسب برای پخت جوجه کباب هستند. این ادویه ها در آخر برای صرف غذا هم می‌توانند استفاده شوند. اما همه اینها بستگی به نوع ذائقه افراد دارد. با این روش‌ها که در این مقاله آشنا شدید می‌توانید یک جوجه کباب خانگی محشر درست کنید.

چگونگی پخت و به سیخ کشیدن جوجه کباب خانگی فوق العاده

چگونگی به سیخ کشیدن جوجه‌ها برای پخت:

مرحله‌ی آخر آماده سازی جوجه کباب، به سیخ کشیدن آنها است. سعی کنید ران‌ها و ماهیچه ها را به یک سیخ و بال و گردن را به سیخی دیگر و سینه‌ها هم به صورت جداگانه به سیخ بکشید. قطعا این جداسازی‌ها دلایلی دارد. مدت زمان پخت هر کدام باهم متفاوت است. به همین دلیل بهتر است در سیخ‌های جداگانه قرار بگیرند. هنگام پخت می‌توانیم به سیخ‌های جوجه کباب روغن زیتون و آبلیمو اضافه کنیم. همه‌ی این کارها باعث خوش طعم شدن جوجه‌ها می‌شوند. عملیات باد زدن جوجه‌ها هم در برشته شدن و بهتر پخته شدن جوجه‌ها تاثیر گذار است. در نهایت جوجه کباب‌ها را با سبزی جعفری تزیین کنید و با لذت میل کنید. شما هم در خانه می‌توانید جوجه کباب خانگی فوق العاده درست کنید.

طرز تهیه جوجه کباب ترش و دلپذیر:

باز هم ابتدا به سراغ مزه دار کردن جوجه‌ها می‌رویم. فیله‌های مرغ را به صورت قطعات مربعی خرد کنید. پیازها را هم خرد کنید و در داخل ظرفی جداگانه بریزید. در این مرحله گردوها را چرخ کنید تا حالت پوره‌ای پیدا کنند. مخلوط ماست و زعفران را هم به مواد و فیله اضافه کنید. نمک و فلفل هم ادویه‌های ثابت جوجه کباب ترش هستند. در این مرحله آنها را به مقدار لازم اضافه می‌کنیم. در آخر هم برای ایجاد مزه ترش و ملس جوجه کباب، رب انار را به مخلوط اضافه می‌کنیم. خوب هم میزنیم تا مواد در خور هم بروند. حالا روی جوجه‌ها را با نایلونی بپوشانید و اجازه دهید به مدت ۳ الی ۴ ساعت در یخچال بماند. حالا جوجه‌ها را می‌توانید کبابی کنید. قطعا از طعم بی نظیر جوجه کباب ترش شگفت زده خواهید شد.

طرز تهیه جوجه کباب تابه‌ای:

جوجه کباب تابه‌ای هم از غذاهای پرطرفدار و لذیذ است. برای تهیه جوجه کباب تابه‌ای نیاز است ابتدا پیازها را به صورت درشت خرد کنید. ادویه‌هایی مانند فلفل و نمک را به آن اضافه کنید. با دست حسابی ورز دهید تا لعاب در پیازها ایجاد شود. سپس سینه‌های مرغ قطعه شده را  به پیازها اضافه می‌کنیم. زعفران دم کرده هم مخلوط می‌کنیم. نوبت به فلفل دلمه و آبلیموی تازه می‌رسد. این دو را به مخلوط اضافه می‌کنیم. سپس ماست را برای لذیذ شدن طعم به مواد اضافه می‌کنیم. بهتر است مواد و گوشت‌ها را به مدت یک ساعت در یخچال بگذاریم. بعد از مدت یک ساعت مواد جوجه کباب تابه‌ای را از یخچال بیرون آورده و به آن مقداری روغن اضافه می‌کنیم. این بار مواد را به مدت ۱۲ ساعت در یخچال قرار می‌دهیم. بعد از مدت ۱۲ ساعت جوجه‌ها آماده سرخ شدن در ماهیتابه هستند.  

ارائه بهترین جوجه کباب تبریز در رستوران باختر

بهترین رستوران برای جوجه کباب فوق العاده در تبریز چلوکبابی باختر است. قطعا مزه‌ی جوجه کباب‌های باختر برای همیشه در خاطر شما می‌ماند. آشپزهای جوجه کباب‌های رستوران باختر، استفاده از زعفران را از اصول اصلی پخت جوجه کباب می‌داند. زعفران  یکی از علت‌های اصلی مزه‌ی فوق‌العاده دلچسب جوجه کباب‌های باختر باشد. نکته قابل توجه این است که زعفران دم کرده را قبل از هر ماده دیگری اعم از پیاز و آبلیمو و … به جوجه کباب‌ها میزنیم. با این روش گوشت حسابی طعم و مزه‌ی زعفران را دربر می‌گیرد. سپس اجازه دهید جوجه ها برای مدتی استراحت کنند. حالا باقی مواد را به جوجه‌ها اضافه می‌کنیم. دلیل این کار این است که زعفران مورد استفاده هدر نشود. زیرا مابقی مواد در آخر دور ریخته می‌شوند. جوجه کبابی باختر تبریز تمامی اصول مرتبط با طرز تهیه یک جوجه کباب دلپذیر را برای مشتریان در نظر می‌گیرد.

تجربه خوردن بهترین جوجه کباب رستورانی

گاهی پیش می‌آید که خودمان زمان و وقت کافی و یا حتی حوصله درست کردن یک جوجه کباب خانگی را نداریم و یا هوس خوردن جوجه کباب رستورانی لذیذ را کرده‌ایم. در این موارد بهترین کار انتخاب یک رستوران حرفه‌ای برای سرو جوجه کباب است. چلوکبابی باختر تبریز با ارائه بهترین کباب‌ها، لحظاتی بی نظیر را برای شما رقم می‌زند. قطعا دلیل انتخاب شما از یک رستوران درجه یک، غذای سالم و لذیذ، فضای زیبا و آرامش بخش و پرسنل حرفه ای و خوش برخورد است. رستوران باختر تمام انتظارات شما از یک رستوران خوب و عالی را برآورده کرده است. زیتون، لیمو، گوجه کبابی، سالاد و هر آنچه که باعث دلچسب شدن بیشتر جوجه کباب شود در باختر فراهم است. همه‌ی غذاها و پیش غذاها با بسته بندی‌های بهداشتی برای مشتریان آماده می‌شود. باختر در این روزهای کرونایی هم هیچ جایی برای نگرانی باقی نگذاشته است.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email

1 دیدگاه

 1. علی گفت:

  مطلب جالب و کاملی بود من سعی میکنم یه جوجه کباب بسیار عالی تو خونه درست کنم با کمک این آموزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

51033 – 041