اجلاس صنعت غذا و صنایع وابسته در تهران

مسترتیستر و چلوکبابی باختر

حضور مجموعه رستورانهای باختر (چلوکبابی باختر تبریز) در اجلاس صنعت غذا و صنایع وابسته

چهارم مهر ماه سال ۱۳۹۹ روزی تاریخی در کارنامه صنعت غذا و صنایع وابسته کشور بود. اجلاس با حضور  مدیران عامل و صاحبان کسب و کار و اساتید در مرکز همایشهای بین‌المللی دانشگاه الزهرا برگزار گردید. این اجلاس که با هدف غنی سازی مواد غذایی و دگردیسی صنعتی با سخنرانی اساتید در حوزه صنعت غذا  برگزار شد. رویکرد  اجلاس در مورد  غنی سازی مواد غذایی،  رویکرد های نوین و باورهای غلط درباره صنایع غذایی بود. در ادامه اجلاس فرمول‌های سلامتی بخش،  مواد غذایی پروبیوتیک و اهمیت مسئولیت اجتماعی در صنایع غذایی نیز بررسی شدند. این اجلاس با استقبال کم نظیر حضار اجرا گردید.

مستر تیستر در اجلاس صنعت غذا

بخشی از برنامه به سخنرانی آقای حمید سپیدنام (مستر تیستر) و محسن شاکری،  شف و مدرس بین الملی اختصاص داشت. حمید سپیدنام معروف به مسترتیستر نزدیک به بیست سال است که در حوزه وب فعالیت دارد او متولد منچستر است. اصلیت مستر اردبیلی است و بزرگ شده مشهد و در حال حاضر ساکن تهران است.
مستر تیستر  اولین بار با انتشار عکس یک اختاپوس که آن را تیست کرده بود ایده خود را عملی کرد. با استقبال کاربران از این عکس، متوجه شد که فعالیت در حوزه غذا می‌تواند برای مردم جذاب باشد. مستر تیستر وارد رستوران‌های مختلف بدون دعوت می‌شود و گزارش‌هایی از تجربه‌ غذا خوردن خود تهیه می‌کند.

مسترتیستر و رستوران باختر

 

تقدیر از مجموعه رستورانهای باختر

در پایان از مدیران منتخب که به حق دین بزرگی به گردن جامعه کسب و کار ایران دارند تجلیل شد. رستوران باختر همواره با شرکت در مجامع مرتبط با صنعت غذا در تلاش است جایگاه خود را  در سطح اول کشور حفظ کند. رستوران باختر با بیش از ۲۰ سال سابقه درخشان در حوزه غذا با نهایت توان در حال ارائه بهترین غذاها به مشتریان عزیز است. جناب آقای موسوی به نمایندگی از مجموعه رستورانهای باختر (چلوکبابی باختر) افتخار دریافت لوح سپاس از طرف برگزارکنندگان و اساتید صنعت غذای کشور را به دست آوردند.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

51033 – 041